Vyhledej
Novinky emailem
MeOb s. r. o. > Doprava > aktuálně

Parkovné ve Dvoře Králové již bez lístečků, heslem bude SPZ auta

Redakce / 27.02.2023, Dvůr Králové nad Labem
Řidiče čekají od 6. března ve Dvoře Králové zásadní změny při úhradě parkovného. Nebude nutné si nechat vytisknout lísteček a vracet se s ním k autu, policisté auto zkontrolují dle SPZ zadané při platbě parkovného. Zároveň výrazně podražilo krátkodobé parkování.


Parkovné bude možné zaplatit nejen v hotovosti, prostřednictvím SMS zprávy, mobilní aplikací SEJF, ale také platební kartou. 

Důležitým vstupním údajem při platbě bude SPZ auta

Zároveň se mění výše parkovného: u parkovacích karet došlo ke sloučení rezidentských karet a karet pro veřejnost, kdy všechny budou za 1.300 Kč / půl roku, 2.500 Kč / rok. Pro rezidenty tak dochází ke zdražení o 25-30 %. 

Až 50% zdražení odsouhlasila rada města u hodinového parkování, kdy 1 hodina bude za 20 Kč. Výjimkou je první hodina, kdy první půlhodina je na všech placených stáních zdarma.

Největší zdražení - až trojnásobek - zaznamenaly krátkodobé parkovací karty, kdy týdenní karta vyjde nově na 300 Kč (ze 100 Kč) a měsíční na 700 Kč (z 300 Kč).

Zároveň jsou u těchto karet zrušeny papírové podoby a existují již jen ve virtuální podobě. Karty prodává hlavní pokladna Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem a městské informační centrum ve Švehlově ulici. 

Tyto parkovací karty nemohu být použité na placených stáních na náměstí TGM. 

Nově schválené nařízení také změnilo režim míst s dočasným parkováním zdarma (1 hodina) na náměstí TGM a v Palackého ulici na zpoplatněná stání. Všechna parkovací místa v centru města jsou tak již bez výjimky zpoplatněna, a finálně se tak ruší režim vycházející z podmínek dotace proběhlé rekonstrukce náměstí (udržitelnost byla 5 let).

Nově přibyla do zpoplatněných míst také Rooseveltova ulice. Jak uvedl starosta Jan Jarolím v takové zprávě, na nově zpoplatněných místech budou parkovací automaty nainstalovány pravděpodobně až ve druhé polovině letošního roku. Do té doby funguje dosavadní režim. Již na konci roku 2022 byly postupně vyměněny stávající parkovací automaty za novější modely. 

Místa se zpoplatněným stáním ve Dvoře Králové (mapa níže)

všední den 8:00-18:00 hod
sobota 8:00-13:00 hod.

• místní komunikace Švehlova, 

• místní komunikace Komenského, 

• místní komunikace Josefa Hory, 

• místní komunikace Havlíčkova, 

• místní komunikace Věžní, 

• místní komunikace Tylova (horní a dolní parkoviště u Šindelářské věže), 

• místní komunikace Husova, 

• místní komunikace Palackého - částečně až od 2. poloviny 2023

• místní komunikace náměstí Republiky, 

• místní komunikace náměstí Odboje, 

• místní komunikace náměstí Václava Hanky, 

• místní komunikace Rooseveltova - od 2. poloviny 2023

• místní komunikace náměstí T. G. Masaryka - od 2. poloviny 2023

Aktualizovaná mapa parkovacích míst je součástí pasportu komunikací města, který najdete na tomto odkazu.

I nadále platí, že parkovné nebudou muset hradit např. vozidla přepravující osobu těžce postiženou nebo těžce pohybově postiženou. V tom případě ale musí být automobil viditelně označen parkovacím průkazem.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 3903x
 
Kontakt

MEOB s.r.o.

Provozovatel portálů: 
www.Královédvorsko.cz
www.Jaroměřsko.cz
www.ZvičinaTV.cz

Firemní komunikace: 
- návrh reklamní kampaně
- tvorba tiskových zpráv
- komunikace s dalšími médii
- pořádání tiskových konferencí
- zpracování foto a video obsahu
- nastavení a správa sociálních sítí
- linkbuilding

Sídlo:
Čechova 1203
Dvůr Králové nad Labem
544 01 
IČO: 04095413

fcb: Královédvorsko, Jaroměřsko, ZvičinaTV

Kateřina Sekyrková
tel.: 602 308 878, email: info@kralovedvorsko.cz 
Jan Holan
tel.: 732 521 835, email: jan.holan2013@gmail.com
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Kalendář akcí