Vyhledej
Novinky emailem
MeOb s. r. o. > Doprava > aktuálně

Uzavírka ulice Komenského v centru města Dvůr Králové (od 17. května do 31. prosince 2023)

Redakce / 18.05.2022, Dvůr Králové nad Labem
Jednosměrná ulice, která umožňuje řidičům vrátit se jednoduše zpět na náměstí TGM, případně do přilehlých ulic, bude po dobu nutnou zcela uzavřena. Důvodem je rekonstrukce přilehlé budovy, bývalé základní školy Komenského, kde žáky vystřídají po nezbytných úpravách a opravách budovy zaměstnanci městského úřadu.

FOTOGALERIE - Rekonstrukce ZŠ Komenského uzavírka ulice

Omezení dopravy i parkování


Jak je uvedeno na webu města, tato ulice bude kvůli umístění zařízení staveniště a prováděným pracím uzavřena od 17. května 2022 po nezbytně nutnou dobu.
Nebude tu ani možné parkovat, pěší budou používat protilehlý chodník.
Do vnitrobloku, kde jsou mimo jiné umístěné garáže aut městského úřadu, bude možné zajet z ul. J. Hory.

Investice za 56 mil. Kč


Ačkoliv je přechodná úprava právu schválena do konce roku, stavební práce jsou plánovány na rok a půl, tedy minimálně do konce roku 2023. Náklady na rekonstrukci se předpokládají ve výši 56 mil. Kč, letos by se mělo prostavět zhruba 30 mil. Kč. Město bude žádat o dotaci z Ministerstva pro životní prostředí, odkud by mohlo získat více než 6,5 mil. Kč na snížení energetické náročnosti rekonstruované budovy. Náročnou investiční akci provede královédvorská stavební firma J. Pišta a spol., společnost s r. o., která vyhrála veřejnou zakázku. Stavbaři nejprve zrekonstruují střechu bývalé školy, dále odstraní podlahové konstrukce, příčky a změní dispoziční řešení budovy. Dojde také k instalaci nových rozvodů, výměně oken a dveří a zateplení budovy. Pro zajištění bezbariérovosti budovy bude vybudována výtahová šachta a instalován výtah. 

Během příprav rekonstrukce bylo třeba přemístit pracovníky, kteří zde dosud sídlili. Pracovníky OSPODu najdou občané dočasně v prostorách městské spořitelny. Přemístěné byly také sklady a se stěhováním počítali také vedoucí vybraných kroužků DDM Jednička, které zde měly zázemí. 

Stěhování se také dotkne v následujících komunálních a prezidentských volbách jednoho z volebních okrsků, který zde měl tradičně svoji adresu. 


Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 979x
 
Hodnocení článku:
Kontakt

MEOB s.r.o.

Provozovatel portálů: 
www.Královédvorsko.cz
www.Jaroměřsko.cz
www.ZvičinaTV.cz

Firemní komunikace: 
- návrh reklamní kampaně
- tvorba tiskových zpráv
- komunikace s dalšími médii
- pořádání tiskových konferencí
- zpracování foto a video obsahu
- nastavení a správa sociálních sítí
- linkbuilding

Sídlo:
Čechova 1203
Dvůr Králové nad Labem
544 01 
IČO: 04095413

fcb: Královédvorsko, Jaroměřsko, ZvičinaTV

Kateřina Sekyrková
tel.: 602 308 878, email: info@kralovedvorsko.cz 
Jan Holan
tel.: 732 521 835, email: jan.holan2013@gmail.com
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.
04.03.2022 - Od dnešního dne je v ČR vyhlášen nouzový stav. Občanů ČR se nijak nedotkne, jedná se o nástroj krizového řízení, umožní zjednoduší koordinaci a technické řešení při pomoci uprchlíkům z Ukrajiny.

Kalendář akcí