Vyhledej
MeOb s. r. o. > Názory/fotky/videa > Linda Harwot

Ze Dvora odchází další zubař

Názory čtenářů, / 26.10.2023, Dvůr Králové nad Labem
Tento článek vznikl z potřeby přiblížit místním situaci, kdy město nepodpoří zubaře, kteří se rozhodují, kde budou pečovat o své pacienty.
(příběh je původně smyšlený, ilustrační)

ZE DVORA ODCHÁZÍ DALŠÍ ZUBAŘ!!
(doporučuji přečíst až do konce)

"Ze Dvora Králové odchází další zubař, který se po letech praxe rozhodl přejít ze zaměstnaneckého poměru do vlastní ordinace. Jednal s několika městy včetně vedení Dvora Králové a jedno z nich (v dojezdové vzdálenosti od Dvora) mu nabídlo finanční dar (2 mil Kč) na přístroje do vlastní ordinace. Zbytek zařízení a další náklady si pan doktor bude financovat sám. Někteří dosavadní pacienti přejdou s ním a navíc bude nabírat nové pacienty dle kapacit ordinace."

(Bohužel tato fikce byla ještě odpoledne potvrzena jako reálná. Nová paní zubařka odchází ze Dvora Králové, naštěstí jen do jiné obce na Královédvorsku. Ano, dostala finanční podporu.) 

CO VY NA TO?

Moje reakce je: "Město háže stamiliony na Mayerku a není schopné finančně přispět zubaři na přístroje, aby si ho udrželo??!"

Pokud to vidíte podobně, tak to je přesně ten důvod, proč jsem já a ostatní zastupitelé v září hlasovali PRO finanční dar pro paní zubařku MUDr. Semenikhinu.

Je to naprosto běžný postup (kromě nabídky bytů, pozemků ap), jak se města snaží získat a udržet na svém území doktory pro svoje občany.

Ráda bych zdůraznila zejména následující:

- paní doktorka tu vede praxi už roky, není to nikdo, kdo by najednou vylezl zpod kamene

- o finanční dar požádala sama, protože město dosud nemá zpracovanou vlastní koncepci podpory klíčových oborů, do které by se mohla zapojit

- podobně může být podána a bude posuzována jakákoli podobná žádost

- během online registrace byl systém zahlcen extrémním množstvím žádostí, proto zpočátku nefungoval (podobně jako při hackerském útoku)

- po zpracování potřeb zaregistrovaných pacientů bude dle kapacit ordinace možnost se registrovat i později

- přála bych si, aby tento text napsalo vedení města a nikoli opozice, protože nejen lékařští odborníci musí vidět, že tu jsou vítaní!Všechny zdravím, věcnou diskusi uvítám 👍🦷 

Linda Harwot
DKoalice

Související články
Města lákají lékaře, nenabízejí jen peníze
Majitelka nové zubní ordinace ve Dvoře Králové zažívá na sociálních sítích lynč
Zubaři na venkově v souvislostech očima venkovského zubaře
Vaše komentáře
dar x dotaceLinda Harwot, 28.10.2023 10:32, Reagovat
Omlouvám se čtenářům za záměnu v textu - ve víru vášně jsem místo správného slova “dar” použila původně v textu slovo “dotace”. Už je to opraveno, děkuji za pochopení.
Realita, 27.10.2023 09:09, Reagovat
Nejen zubaři, ale i doktoři jiných oborů jsou poslední dobou čím dál vzácnější. Kolik praktiků pro dospělé je zde v důchodovém věku a není náhrada. Kolik doktorů chybí v nemocnici, kde je nepřetržitý provoz.
Ale zpět k paní zubařce. Ono je v plošném porovnání potřebnosti kohokoliv, a to nejen lékařské profese pro město, asi příliš odvážné jednomu přispět a druhému ne. Nicméně dostupná zdravotní péče by měla mít přednost. A má-li být tato péče na požadované úrovni, tak je finanční pomoc nezbytná nejen pro doktora, ale hlavně přece pro lidi.
Na konec, když měli odvahu zahodit desítky milionů do nesmyslných projektů, a je jim to jedno, mohl by si někdo zlomyslně přát, aby je (nejlépe v sobotu večer) rozbolel alespoň ten zub.

Přečteno 9215x
 
Kontakt

MEOB s.r.o.

Provozovatel portálů: 
www.Královédvorsko.cz
www.Jaroměřsko.cz
www.ZvičinaTV.cz

Firemní komunikace: 
- návrh reklamní kampaně
- tvorba tiskových zpráv
- komunikace s dalšími médii
- pořádání tiskových konferencí
- zpracování foto a video obsahu
- nastavení a správa sociálních sítí
- linkbuilding

Sídlo:
Čechova 1203
Dvůr Králové nad Labem
544 01 
IČO: 04095413

fcb: Královédvorsko, Jaroměřsko, ZvičinaTV

Kateřina Sekyrková
tel.: 602 308 878, email: info@kralovedvorsko.cz 
Jan Holan
tel.: 732 521 835, email: jan.holan2013@gmail.com
Kalendář akcí